Chceli by ste začať s podnikaním a vstúpiť do sveta veľkoobchodu? Skvelá voľba! Skôr, než to urobíte by ste si mali prečítať 3 mýty o veľkoobchode, aby ste sa vyhli začiatočníckym chybám. Ktoré to sú?

Mýtus o veľkoobchode č. 1: Nasleduj svoj inštinkt

Myslíte si, že viete, čo ľudia chcú na základe života vo svojej vlastnej bubline? Pravdou však je, že častokrát vôbec nezáleží na tom, čo sa páči vám alebo vašim najbližším, ani na tom, čo si myslíte. Musíte počúvať najmä potreby svojich zákazníkov.

Než sa pustíte do veľkoobchodovania, mali by ste si spraviť dôkladný prieskum trhu a súčasných trendov. Pokiaľ chcete predávať niečo nové alebo špeciálne, najprv si zistite, kto sú vaši potenciálni zákazníci. Sústreďte sa na skutočný dopyt, inak by ste mohli byť stratový.

Mýtus o veľkoobchode č. 2: Robiť všetko online je dostačujúce

Dnes sa dá robiť už takmer všetko doslova z pohodlia vašej obývačky. Nájsť dodávateľov, nakúpiť od nich a aj predať tovar zákazníkom. Toto však zvládne každý. Ako sa chcete odlíšiť od konkurencie a byť ziskový?

Nezabúdajte na osobný kontakt a urobte krok naviac. Možno sa vo vašom okolí nachádza predajca, ktorý práve hľadá nové možnosti vstupu na trh. Vytvorte si s ním osobný vzťah a vyjednajte s ním tie najlepšie ceny, alebo osobne kontaktujte výrobcov a získajte od nich lukratívne produkty.

Mýtus o veľkoobchode č. 3: Veľkoobchodná cena je vždy najlepšia

Pravdepodobne každý súhlasí s tým, že prieskum cien je dôležitý, aj keď to niektorí stále popierajú. Áno, môže to zabrať množstvo času, avšak pamätajte na to, že konkurencia je obrovská, a preto býva často rozhodujúcim faktorom práve cena. Pod rovnakým tlakom sú však aj výrobcovia a distribútori. Ale ako vedieť, či je ponuka dobrá alebo nie? Nie je postačujúce poznať iba priemernú cenu, potrebujete vedieť najmä ziskovú maržu a či dokážete konkurovať ostatným.

Veľkoobchod neznamená iba automatické vysoké zisky pri nízkych investíciách, ale skrýva sa za tým omnoho viac. A to nielen vtedy, keď sa chystáte vyvážať tovar aj mimo EÚ. Dali by ste sa na podnikanie vo veľkoobchode?

Menu